Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Genital estetik Ankara; kadın cinsel organındaki estetik kusurların giderilmesini ve genital bölgedeki işlev sorunlarının giderilmesini sağlayan işlemlerdir. Günümüzde genital estetik, en az diğer estetik uygulamalar kadar çok tercih edilmektedir. Hem kadınların cinsellik sırasında kendini daha güzel hissetmesi hem de doğum sonrası deformasyonların giderilmesinde genital estetik oldukça etkilidir. Özellikle vajina daraltma, G noktası büyütme vb. işlemler sayesinde cinsel haz ciddi oranda artmaktadır. Bu işlemlerin birçoğu, kişinin ihtiyaçlarına göre ve beklenen sonuçlara göre farklı yöntemlerle yapılabilmektedir. Özellikle lazer teknolojisinin gelişmesi ve bu alanda etkin kullanımı nedeniyle kısa sürede, etkin sonuçlar alınabilmektedir.

Ankara genital estetik ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Didem Kurban’ın muayenehanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Genital Estetik Ankara Neden Yapılır?

Genital estetik, hem kadının özgüvenini yükseltmek hem de vajinadaki işlevsel sorunları gidermek için yapılabilir. Labioplasti, klitoris estetiği ve genital bölge beyazlatma gibi işlemlerde amaçlanan; vajinanın çekici bir görünüme sahip olmasıdır. Bu uygulamalar aynı zamanda kadınların mayo, bikini ve tayt gibi kıyafetleri daha rahat giyebilmesini de sağlar. Bununla birlikte vajina daraltma, G noktası büyütme, vulvar vestibulit ve liken tedavisi için yapılan estetik müdahalelerde amaç; cinselliğin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesidir. Günümüzde uygulanan genital estetik işlemleri sıralayacak olursak

 • Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
 • Vajinoplasti
 • Klitoris estetiği
 • G noktası büyütme
 • Kızlık zarı dikimi
 • Genital beyazlatma
 • Dış dudak sıkılaştırma

Bununla birlikte estetik uygulamalarda kullanılan Femilift CO2 lazer sayesinde, cinsel yaşamı olumsuz etkileyen rahatsızlıkların da tedavisi mümkündür. Bunlar:

 • Lazerle liken tedavisi
 • Lazerle vulvar vestibulit tedavisi
 • Lazerle idrar kaçırma tedavisi
 • Lazerle genital siğil yakma
 • Genital PRP

Ankara genital estetik ve Femilift fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Yapılan Genital Estetik İşlemler Nelerdir?

Lazer teknolojisinin gelişmesiyle birlikte günümüzde estetik uygulamalar da daha kısa sürede, daha konforlu şekilde yapılabilmektedir. Estetik uygulamaların büyük bir çoğunluğu, lazer ile yapılabilir.

 • Vajina daraltma (Vajinoplasti)
 • Dış dudak sıkılaştırma
 • Genital bölge beyazlatma lazer ile yapılabilen estetik işlemlerdir.

Lazerle Genital Estetik Ankara İşlemler Nasıl Yapılır?

Lazerle yapılan genital estetik işlemlerde Femilift CO2 lazerin termal ve ablatif etkisinden faydalanılır.

Lazerin dokulara uyguladığı yoğun ısı, fibroblast hücrelerin ve kolajenin artışını sağlar. Fibroblast hücreler, vücudumuzda onarım ve yenilenmeden sorumlu hücrelerdir. Bu nedenle yoğunlaştıkları bölgedeki cilt kusurlarının ve sarkmanın giderilmesini, dokuların güçlenmesini sağlarlar.

Lazerin ablatif yani soyucu etkisi ise hasarlı bölgelerde minimal bir hasar oluşturur. Dokulara verilen bu hafif hasar, yoğunlaşan fibroblast hücreler tarafından onarılır. Bu süreçte komple yenilenme sağlandığı için, fibroblast hücrelerin etkisi mevcut deformasyonun giderilmesini sağlar. Böylece genital bölgedeki sarkma ve kararma giderilebilir.

Lazerle Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Muayenehanemizde de kullanılan Femilift lazer, CO2 lazer teknolojisinde yeni nesil bir cihazdır. Lazerin genital bölge uygulamasına özel olan probu, genital bölgedeki hasarlı dokulara yerleştirilir. Beklenen sonuçlara göre lazer uygulaması birden fazla seans hâlinde yapılabilmektedir.

Ankara genital estetik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için muayenehanemizi arayabilirsiniz.

Lazerle Genital Estetik Kimlere Yapılabilir?

Lazerle genital estetik uygulaması, uygulamaya engel bir sağlık sorunu olmadığı sürece, 18 yaşını geçmiş her kadına yapılabilir. Ancak lazerin kanseröz hücrelere etkisi olumsuz olabileceği için son 1 yıl içerisinde yapılan smear testinin temiz olması tercih edilmektedir.


Lazerle genital estetik uygulamasından önce, deformasyonun derecesi ve kadının genel sağlık durumu da kontrol edilmelidir. Orta – hafif dereceli sarkma ve genişleme şikâyetlerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak vajina genişlemesi fazla olan ya da dış dudaklardaki sarkma yoğun olan kişilerde cerrahi tedavi seçenekleri değerlendirilebilir.

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2021

Genital estetik, günümüzde çok daha fazla kadının cesaret ettiği, cinsellikten daha fazla zevk almak ve yaşam kalitesini yükseltmek için yaptırdığı işlemlerdir. Deneyimli ve alanında uzman kadın doğumcular tarafından yapıldığında, oldukça güvenlidir. Genital bölgedeki farklı uygulamalar ise farklı fiyatlarla yapılmaktadır. Bu nedenle labioplasti, vajinoplasti ya da G noktası büyütme gibi işlemlerin fiyatları değişken olabilir. Tercih edilen estetik yöntemi de fiyatları değiştirebilir.

Ankara genital estetik fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için muayenehanemizle iletişime geçebilir; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi