Klitoris Estetiği

  Klitoris Estetiği Ankara

  Klitoris; kadınlarda orgazmı sağlayan, cinsel hazzın en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Klitorisin normalden büyük olması, üzerindeki tepeciğin kırışık bir yapıya sahip olması ya da fazlalığın çıkarılması için yapılan cerrahi işlemler ise genel olarak klitoris estetiği Ankara olarak adlandırılmaktadır. Klitoral hudoplasti ile karıştırılsa da klitoris estetiği (kliteroplasti), klitoris bölgesine yapılan birçok işlemi kapsar.

  Yazımızın devamında Ankara klitoris estetiği ve klitoral hudoplasti hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Genital estetik uygulamalar hakkındaki tüm sorularınız için ise Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

  Klitoris Nerededir?

  Klitoris, kadın cinsel organında “mons pubis” adı verilen tümseğin aşağı kısmında bulunur. Deri ve deri altı yağ dokusunun altında bulunan, Y şeklindeki erojen bölgedir. Cinsel ilişki sırasında, klitorisin içi kanla dolar ve şişer. Bu nedenle cinsel haz oldukça yoğun hissedilir. Klitorisin temel işlevi orgazmı sağlamasıdır. Bu nedenle erkek cinsel organında penise eşdeğerdir.

  Klitoris Estetiği Ankara Neden Yapılır?

  Tıp literatüründe, klitorisin normalden büyük olması “klitoral hipertrofi” olarak adlandırılır. Bu durum, genital bölgenin doğal görünümünün bozulmasına neden olur. Aynı zamanda bazı kadınlarda klitorisin üzerinde bulunan tepecik yani klitoral hub kırışık yapıdadır. Bu bölgedeki cilt dokusu daha kalın olabilir. Bu nedenle klitoris üzerinde cilt düzensizliğine neden olabilir. Klitoris estetiğinde amaç; klitorisin normal boyutlara getirilmesi ve üzerindeki kırışık dokunun giderilmesidir.

  Kliteroplasti Nedir?

  Kliteroplasti, normalden büyük olan ve estetik görünümü bozan klitorisin cerrahi ile küçültülmesidir. Kliteroplastinin klitoral hudoplastiden farkı; klitorisi küçültmeyi amaçlamasıdır. Klitoral hudoplastti ise klitoris üzerindeki cilt dokusunun fazla olması, kırışık olması nedeniyle yapılır. Amacı; klitoris üzerini kaplayan derideki fazlalığın alınması ve klitoral tepeciğin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasıdır. Kliteroplasti, klitoral hudoplastiye göre daha nadir yapılan bir genital estetik işlemdir.

  Klitoral Hudoplasti Nedir?

  Klitoral hudoplasti, neredeyse tüm labioplasti ameliyatlarında yapılan, klitoral tepeciği kaplayan derinin düzeltilmesini sağlayan bir estetik işlemdir. Labioplastide önemli bir tamamlayıcı olmasıyla birlikte tek başına da yapılabilir. İç dudaklar küçüldüğünde, klitoris de bundan etkilenir. Klitoris üzerindeki deride fazlalık oluşabilir. Labioplasti ile birlikte klitorisin de toparlanması, vajinanın bütünlüklü ve orantılı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Ankara klitoral hudoplasti hakkında daha fazla bilgi almak için muayenehanemizle iletişime geçebilirsiniz.

  Klitoris Estetiği Ankara Cinsel Hazzı Etkiler Mi?

  Klitoris, kadın orgazmı üzerinde doğrudan etkisi olan bir bölge olduğu için birçok kişi estetikten sonra cinsel hazzın azalacağından endişe etmektedir. Ancak bu endişe yersizdir. Çünkü klitoris estetiği yapılırken klitoris bölgesine doğrudan müdahale yapılmaz. Hatta bu bölgedeki deri kalıntılarının toparlanması, klitorisin teması daha fazla hissetmesine dolayısıyla duyarlılığının artmasına neden olur. Özellikle labioplasti ile birlikte yapılan klitoral hudoplasti ameliyatlarından sonra cinsel doyumun arttığı bilinmektedir.

  Klitoris Estetiği Ankara Nasıl Yapılır?

  Klitoris estetiği, yaklaşık 30 – 45 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Eğer labioplasti ile birlikte yapılıyorsa, bu süre biraz daha uzayabilir. Cerrahi yöntem ile klitoral dokular küçültülür. Ya da üzerindeki kırışıklıklar giderilebilir. Klitoris estetiği, oldukça uzmanlık isteyen bir alandır. Bu nedenle en iyi sonuçların alınması için mutlaka deneyimli kadın doğum uzmanları tarafından yapılması gerekir.

  Ankara Klitoris Estetiği Fiyatları

  Klitoris estetiği fiyatları, cerrahi uygulama sürecine ve uygulanacak anestezi yöntemine göre değişebilir. Aynı zamanda Ankara klitoris estetiği yapan kliniklerin fiyatları da değişebilir.

  Ankara klitoris estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Op. Dr. Didem Kurban ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi